Lidhje

Kalaja e Prizrenit, simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës


Kalaja e Prizrenit, simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Kalaja e Prizrenit që njihet si simbol i trashëgimisë kulturore të Kosovës, viteve të fundit i është nënshtruar punimeve të restaurimit dhe konservimit nga Instituti Arkeologjik i Kosovës dhe organizata “Trashëgimia Kulturore pa Kufij”. Projekti i financuar nga Ministria e Kulturës dhe ambasada amerikane në Kosovë ka bërë që kalaja nga një vend i paqasshëm para disa viteve, të shndërrohet në një destinacion kryesor për turistët vendor dhe të huaj.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG