Lidhje

Kosovë: Sfidat e sistemit të drejtësisë me dënimet e gjykatave


Kosovë: Problemet e sistemit të gjyqësorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Në Kosovë, zyrtarë të sistemit të drejtësisë thanë sot se gjyqësia po përballet me praktika të dënimeve që nuk janë të barabarta dhe si pasojë po humbet edhe besimi i qytetarëve. Këto komente u bënë gjatë publikimit të një udhëzuesi, nëpërmjet së cilit do të synohet që të bashkërendohen dënimet nëpër gjykatat e vendit dhe në të njejtën kohë të largohen praktikat e dënimeve që mund të jenë të ndikuara nga motivet politike apo personale.

Kosovë: Problemet e sistemit të gjyqësorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG