Lidhje

Kosovë, përpjekje për të siguruar votat për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi


Protestë me thirrje për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Protestë me thirrje për ratifikimin e marrëveshjes me Malin e Zi

Në Kosovë, autoritetet janë vënë në përpjekje për të siguruar votat e mjaftueshme për të ratifikuar marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi, një çështje kjo që ka ndarë skenën politike në vend për një kohë të gjatë. Thirrjeve për të ratifikuar marrëveshjen iu bashkuan sot edhe një grup studentësh dhe qytetarësh të cilët nëpërmjet një proteste bënë thirrje që kjo çështje të përmbyllet sa më parë. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG