Lidhje

Tiranë, thirrje për më shumë mbrojtje për gruan


Tiranë, thirrje për më shumë mbrojtje për gruan
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Qindra gra e vajza, veprimtare të të drejtave njerëzore, zhvilluan sot një marshim proteste në ditën ndërkombëtare të grave. Ato protestuan para institucioneve shtetërore, duke kërkuar më shumë mbrojtje, dinjitet dhe të drejta njerëzore për pjesën më të diskriminuar të shoqërisë.

XS
SM
MD
LG