Lidhje

Intervistë me studiuesin dhe autorin, Gazmend Kapllani


Intervistë me studiuesin dhe autorin, Gazmend Kapllani
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

Gazmend Kapllani, shkrimtar, gazetar dhe studiues jeton në Boston dhe jep mësim në Kolegjin Emerson. Në librat e tij ai flet për emigracionin dhe çështjen e pakicave, kufijtë, globalizmin, totalitarizmin dhe mënyrën se si historia ballkanike ka formësuar narrativën publike e private dhe kujtimet.

XS
SM
MD
LG