Lidhje

Trump, vizitë në kufirin SHBA-Meksikë për çështjen e murit


Vizita të martën e Presidentit amerikan Donald Trump në kufirin me Meksikën po rihap tensionet e nxehta lidhur me çështjen e murit mes të dy vendeve.

Një aktivist emigrant e karakterizoi një tallje vizitën e zotit Trump për të parë modelin paraprak të murit që pritet të ndërtohet në kufi me qytetin meksikan të Tihuanës.

Modeli paraprak i murit që pritet të ndërtohet është vendosur pranë gardhit egzistues që shënon kufirin ndërkombëtar mes qytetit amerikan të San Diegos dhe Tihuanës.

Të hënën në mbrëmje më shumë se 200 protestues marshuan në qendër të San Diegos. Sot priten protesta të tjera pro dhe kundër murit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG