Lidhje

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchel në Shkup


Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchel në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën, Wess Mitchel qëndroi sot në Shkup, ku theksoi mbështetjen amerikane për reformat që po zbaton vendi si dhe për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e emrit. Zoti Mitchel, megjithatë tha se nevojitet një zgjidhje afatgjatë me angazhimin e të dyja palëve.

XS
SM
MD
LG