Lidhje

Media Arkivi

Kosovë, mungesa e sundimit të ligjit dhe korrupsioni problemet kryesore për bizneset


Kosovë, mungesa e sundimit të ligjit dhe korrupsioni problemet kryesore për bizneset
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në Kosovë Dhoma Amerikane e Tregtisë publikoi një raport që nxjerrë në pah se shumica e bizneseve në vend e vlerësojnë korrupsionin si problem serioz. Sipas tyre situata është pasojë e sundimit të dobët të ligjit dhe mungesës së vullnetit politik për të luftuar korrupsionin.

XS
SM
MD
LG