Lidhje

Një artist nga Kosova në Uashington


Një artist nga Kosova në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

Petrit Halilaj nga Kosova është një artist interesat e të cilit ndërthuren mes natyrës arkeologjisë dhe trashëgimisë kulturore. Kjo nuk është e rastit sepse ai është rritur në një fshat me histori interesante. Fshati Runik fsheh pasuri arkeologjike një kulturë e terë e epokës së lashtë të Neolitit.

XS
SM
MD
LG