Lidhje

Tiranë: Varfëria dhe debatet parlamentare


Tiranë: Varfëria dhe debatet parlamentare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Në Shqipëri, statistikat tregojnë se 40-50 për qind e popullsisë jetojnë në kufirin e varfërisë. Studiuesit vlerësojnë se pjesa më e madhe e popullatës gjenden afër kuotave të varfërisë dhe çdo ndryshim sado i vogël ekonomik, i shtyn ata në pjesën e poshtme të grafikut.

XS
SM
MD
LG