Lidhje

Haradinaj: SHBA të përfshihen më shumë në dialogun e Brukselit


Në Prishtinë kryeministri, Ramush Haradinaj, kërkoi rol më të fuqishëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po zhvillohet në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ai tha gjatë një diskutimi se pa përfshirje më të madhe amerikane si dhe të fuqive tjera perëndimore, është vështirë të përmbyllet ky proces me njohje të ndërsjellë në mes të dyja shteteve.

Haradinaj kërkon rol më të madh të SHBA-ve në dialogun me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG