Lidhje

Media Arkivi

Tiranë: Vështirësitë e komunitetit rom dhe mungesa e fëmijëve në shkolla


Tiranë: Vështirësitë e komunitetit rom dhe mungesa e fëmijëve në shkolla
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Një lagje me 18 familje të komunitetit rom në periferi të Tiranës ka më shumë se një vit pa ujë të pijshëm. Në periferi të kryeqytetit banojnë një komunitet rom i konsiderueshëm, i cili jeton në kushte tejet të vështira.

XS
SM
MD
LG