Lidhje

BE, Tusk: Shqipëria meriton hapjen e bisedimeve


BE, Tusk: Shqipëria meriton hapjen e bisedimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha sot në Tiranë se Shqipëria e meriton hapjen e bisedimeve për anëtarësim dhe se ajo çfarë ka arritur është mëse e mjaftueshme për këtë. Zoti Tusk megjithatë paralajmëroi se sfida e radhës është që të binden të gjitha vendet anëtare.

XS
SM
MD
LG