Lidhje

Kosovë, një maji shënohet me protesta


Kosovë, një maji shënohet me protesta
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Në Kosovë, këtë vit një maji, dita e punonjësve u shënua me protesta dhe veprimtari ndërgjegjësusese për gjendjen e tyre. Shoqatat e sindikalistëve bënë thirrje për përmirësimin e kushteve të punës, mungesa e të cilave sipas tyre po rrezikon jetën e punëtorëve.

XS
SM
MD
LG