Lidhje

Edukimi mjedisor në zonat e mbrojtura


Edukimi mjedisor në zonat e mbrojtura
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Edukimi mjedisor në zonat e mbrojtura

Në Lezhë, zonat e mbrojtura natyrore po tërheqin një numër të madh vizitorësh, vendas dhe të huaj, duke mbështetur zhvillimin e turizmit. Drejtues të Agjencisë së Zonave të Mbrojtura thonë se vemendje po i kushtohet edhe edukimit mjedisor, veçanërisht të rinjve. Me mbështetjen e programit CNVP, që financohet nga qeveria suedeze, të rinjte e shkollave profesionale po njihen me vlerat dhe rëndësinë e Lagunës Kune - Vain, e cila është edhe zona e parë e mbrojtur në Shqipëri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG