Lidhje

Çështja e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë


Çështja e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Autoritetet qeveritare maqedonase vazhdojnë të shpresojnë për një zgjidhje të shpejtë të problemit të emrit të vendit me Greqinë fqinje, ndërsa zgjidhja do t’ia hapte Maqedonisë dyert e anëtarësimit në Aleancën veriatlantike të Natos.

XS
SM
MD
LG