Lidhje

Haradinaj: Kosova në ditët kritike të agjendës evropiane


Në Kosovë, kryeministri Haradinaj tha se vendi ndodhet në ditët kritike të agjendës evropiane dhe sipas tij duhet bindur Bashkimi Evropian që Kosova është vend me shoqëri demokratike. Ai i bëri këto komente pas paraqitjes së raportit për përmbushjen e kritereve që dalin nga Marrëveshja për Stabilizim Asocim, që është edhe udhërrëfyes për rrugën evropiane të Kosovës. Kosova vazhdon të mbetet e fundit në integrimet evropiane ndërsa qytetarët e saj ende nuk mund të lëvizin lirshëm drejt vendeve të Bashkimit Evropian.

Haradinaj: Kosova ndodhet në ditët kritike të agjendës evropiane
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG