Lidhje

Kosovë, mungesa e funksionimit të ligjit problem për biznesin


Oda Ekonomike e Kosovës publikoi një raport që nxjerrë në pah se mungesa e funksionimit të ligjit po vështirëson të bërit biznes në vend. Sipas raportit, ekonomia joformale, konkurrenca e pandershme, paqëndrueshmëria politike dhe korrupsioni mbeten disa nga sfidat kryesore të bizneseve në Kosovë.

Kosovë, mungesa e funksionimit të ligjit problem për biznesin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG