Lidhje

BE dhe bisedimet Kosovë-Serbi


BE dhe bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Në Kosovë, qeveria tërhoqi nga parlamenti platformën për bisedimet e ardhshme me Serbinë, me argumentin për t'i dhënë kohë ndërtimit të një konsensusi të gjerë kombëtar. Tërheqja pasoi kundërshtimet e partive opozitare në parlament.

XS
SM
MD
LG