Lidhje

Thirrje për forcimin e dënimeve kundër dhunës seksuale


Thirrje për forcimin e dënimeve kundër dhunës seksuale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Në Tiranë, shoqëria civile protestoi sot para parlamentit për forcimin e dënimeve kundër dhunës seksuale. Dy ditë më parë, përdhunuesi i një të miture 14 vjeçare në Pogradec u dënua me vetëm 4.8 vite burg. Protestuesit thanë se ky është një dënim minimal dhe kërkuan apelimin e tij.

XS
SM
MD
LG