Lidhje

Tiranë: Studentë dhe gjimnazistë protestojnë për Kartën Rinore


Tiranë: Studentë dhe gjimnazistë protestojnë për Kartën Rinore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Në Tiranë, organizata të studentëve dhe gjimnazistëve protestuan para ministrisë së arsimit, duke kërkuar miratimin e Kartës së Rinisë. Protestuesit pohuan se ky premtim 10-vjeçar nuk është përmbushur ende, edhe pse është detyrim ligjor.

XS
SM
MD
LG