Lidhje

Kosova dhe dhuna seksuale në konflikte


Kosova dhe dhuna seksuale në konflikte
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Në Ditën Ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikte, në Kosovë filloi një fushatë që synon të rrisë ndërgjegjësimin mbi dhunën seksuale dhe zbatimin e skemave të pensioneve për të mbijetuarit e këtij krimi gjatë luftës në Kosovë. Askush nuk e di numrin e saktë, por besohet se ka patur viktima të përdhunimeve nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë, ndërsa frika nga stigmatizimi e bënë këtë çështje sfiduese. ​

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG