Lidhje

Ish-refugjatja nga Kosova, histori suksesi në Amerikë


Ish-refugjatja nga Kosova, histori suksesi në Amerikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Ndërsa 2018-a shënon 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, në mendje të vijnë mijëra refugjatë që u detyruan të largohen nga lufta. Mes tyre ishte edhe Vesa Vuniqi e cila sot jeton në Shtetet e Bashkuara dhe është bërë pjesë e shoqërisë amerikane duke kontribuar mes të tjerash, në fushën e sportit.

XS
SM
MD
LG