Lidhje

Çështja e emrit të Maqedonisë dhe referendumi i pritshëm


Çështja e emrit të Maqedonisë dhe referendumi i pritshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov ka bërë të ditur se nuk e nënshkruan vendimin e parlamentit për ratifikimin e marrëveshjes për ndryshimin e emrit të Maqedonisë sepse marrëveshja, sipas tij, është antikushtetuese dhe rrezikon identitetin dhe gjuhën maqedonase.

XS
SM
MD
LG