Lidhje

Komuniteti serb shënon përvjetorin e Betejës së Kosovës


Komuniteti serb shënon përvjetorin e Betejës së Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Me një prani më të vogël sesa viteve të kaluara, pjesëtarë të komunitetit serb qëndruan sot në Gazimestan, afër Prishtinës, për të shënuar 629 vjetorin e Betejës mesjetare të Kosovës. Serbët e kremtojnë këtë si ditë të fitores së tyre shpirtërore dhe dëshmi të pranisë së tyre në Kosovë.

XS
SM
MD
LG