Lidhje

SHBA, dritë jeshile për rezolutën mbi vëllezërit Bytyqi


SHBA, dritë jeshile për rezolutën mbi vëllezërit Bytyqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Kanë kaluar gati 2 dekada nga vrasja e vëllezërve Bytyqi në Serbi dhe ndaj askujt nuk janë ngritur akuza penale. Dje, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve i dha dritën e gjelbër një rezolute, e cila u kërkon SHBA të vazhdojnë trysninë ndaj qeverisë serbe për ndëshkimin e autorëve.

XS
SM
MD
LG