Lidhje

Takimi i lartë i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimorë


Takimi i lartë i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Në Londër, po mbahet takimi i lartë i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimorë, për të diskutuar rrugët e përmirësimit të zhvillimit ekonomik, forcimit të sigurisë e bashkëpunimit politik dhe ripajtimit. Zyrtarët e lartë evropianë thanë se vendet e Ballkanit meritojnë vëmendjen e BE

XS
SM
MD
LG