Lidhje

Intervistë-Mirela Sula, themeluese e "Global Women Club"


Intervistë-Mirela Sula, themeluese e "Global Women Club"
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:53 0:00

Në New York prej datave 14 deri në 15 korrik do të mbahet samiti i tretë i “Global Woman Club”, një organizatë që ka në fokus të saj forcimin e gruas në botë, duke i ndihmuar ato të nxjerrin në pah dhe të kuptojnë potencialin që kanë për të arritur endrrat e tyre. Themeluesja e këtij klubi me qendër në Londër, por që numëron tashmë 17 degë në vende të ndryshme është zonja Mirela Sula, shkrimtare, gazetare, filologe dhe psikologe nga Shqipëria. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zonja Sula flet për përpjekjet që organizata që ajo drejton bën për të ndihmuar gratë në gjithë botën, përfshirë Shqipërinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG