Lidhje

Projektet e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit në Kosovë


Projektet e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Në Kosovë, filloi projekti i parë në kuadër të fondit të Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçari, institucion ky i Kongresit Amerikan që ka ndarë rreth 50 milionë dollarë për të mbështetur institucionet e vendit në përmirësimin e transparencës dhe llogaridhënies. Autoritetet vendase e ndërkombëtare vlerësuan transparencën e institucioneve si rrugën më të rëndësishme për të luftuar korrupsionin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG