Lidhje

Bisedimet për integrimin e Maqedonisë në NATO


Të mërkurën në Shkup nisën bisedimet midis Aleancës Veriatlantike dhe Maqedonisë për integrimin e kësaj të fundit në NATO. Bisedimet pritet të zgjasin për 18 muaj. Ndërkohë, Maqedonia si kusht kryesor ka ndryshimin e emrit, por dhe realizimin e reformave të nevojshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG