Lidhje

Thaçi: Jo ndarjes - Po bashkimit të Preshevës me Kosovën


Thaçi: Jo ndarjes - Po bashkimit të Preshevës me Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:59 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se pikëpamja e tij për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nënkupton refuzim të çdo ideje për ndarjen e Kosovës, por përfshin kërkesën për bashkimin e Preshevës me Kosovën.

XS
SM
MD
LG