Lidhje

Serwer: Korrigjimi i kufirit është ide e rrezikshme


Serwer: Korrigjimi i kufirit është ide e rrezikshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Analisti amerikan Daniel Serwer, reagoi menjëherë pasi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi hodhi idenë e korrigjimit të kufirit, duke e quajtur atë një ide të rrezikshme. Zoti Serwer, tha në një intervistë me kolegen Keida Kostreci se kjo ide nënkupton në fakt ndarje dhe shkëmbim territoresh.

XS
SM
MD
LG