Lidhje

David Phillips: Ndarja/shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, alternativa më e keqe


David Phillips: Ndarja/shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, alternativa më e keqe
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:22 0:00

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se ideja e ndarjes apo shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë është alternativa më e keqe për problemet mes dy vendeve dhe se BE e SHBA duhet të ndërmjetësojnë zgjidhje që adreson shqetësimet e Serbisë pa prekur sovranitetin e Kosovës.

XS
SM
MD
LG