Lidhje

Amb. Delawie: SHBA, nga miqtë e mbështetësit më të ngushtë të Kosovës


Amb. Delawie: SHBA, nga miqtë e mbështetësit më të ngushtë të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Në Kosovë, ambasadori amerikan, Greg Delawie tha sot se vendi i tij është një nga miqtë dhe mbështetësit më të ngushtë të Kosovës dhe kjo nuk do të ndryshojë. Komentet e tij, pasojnë shkrimet e ndryshme në ditëve të fundit për siç thonë ndryshim të qasjes së administratës amerikane ndaj Kosovës.

XS
SM
MD
LG