Lidhje

Prishtinë, protestë kundër dhunës ndaj grave


Protestë në Prishtinë kundër dhunës ndaj grave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Protestë në Prishtinë kundër dhunës ndaj grave

Në Prishtinë, organizatat e shoqërisë civile protestuan kundër dhunës institucionale dhe shoqërore ndaj grave. Ata kërkuan shkarkimin e udhëheqësve dhe zyrtarëve policorë të rajonit të Gjakovës, ku në fillim të javës dështuan në parandalimin e vrasjes së një gruaje dhe vajzës së saj nga ish-bashkëshorti. Vrasja ka nxitur reagime të mëdha të organizatave për të drejtat e njeriut, dhe institucioneve vendase e ndërkombëtare.

Protestë në Prishtinë kundër dhunës ndaj grave
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG