Lidhje

Kosovë, vazhdojnë debatet për gjendjen në sistemin prokurial


Kosovë, vazhdojnë debatet për gjendjen në sistemin prokurial
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Kryeprokurori i Kosovës, Aleksandër Lumezi tha sot se nuk do të dorëhiqet nga posti dhe se nuk do të pranojë trysninë e shoqërisë civile dhe të politikës për një kërkesë të tillë. Ai i bëri këto komente gjatë një konferencë të jashtëzakonshme për gazetarë, pas situatës së krijuar me dorëheqjen e ish prokurorit Elez Blakaj, i cili ngriti akuza për ndërhyrje në punën e tij. Dorëheqja dhe pohimet për frikësim e kërcënime nxitën reagime të shumta në Kosovë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG