Lidhje

Merkel sërish kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan


Merkel sërish kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ritheksoi të martën qëndrimin e saj kundër ndryshimit të kufijve aktual në Ballkan, duke nënvizuar se një marrëveshje e mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për ndryshimin e kufirit mund të kishte pasoja në pjesët tjera të rajonit.

XS
SM
MD
LG