Lidhje

Kërcënimet ndaj gazetarëve në Shqipëri


Kërcënimet ndaj gazetarëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Në Tiranë Unioni i Gazetarëve Shqiptarë thotë se 12 gazetarë kërkuan azil në vendet e BE-së dhe SHBA për shkak të kërcënimeve në punë. Për kërcënimet ndaj gazetarëve ka reaguar edhe Komisioneri për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale.

XS
SM
MD
LG