Lidhje

Thaçi: Mund të shkoj në shtëpi por nuk pranoj republikë serbe në Kosovë


Thaçi: Mund të shkoj në shtëpi por nuk pranoj republikë serbe në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të mërkurën se nuk do të pranojë asnjëherë një republikë serbe në Kosovë, ndërsa korrigjimi i kufirit sipas tij e shpëton Kosovën nga ndarja, shkëmbimi i territoreve dhe nga themelimi i një entiteti serb të ngjashëm me atë në Bosnje

XS
SM
MD
LG