Lidhje

Presidenti Thaçi rithekson angazhimin për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën


Presidenti Thaçi rithekson angazhimin për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ritheksoi angazhimin që Lugina e Preshevës, të bashkohet me Kosovën. Përfaqësuesit e këtij rajoni kërkuan në Prishtinë që parlamenti i Kosovës të miratojë një rezolutë në mbështetje të këtij synimi dhe përfshirjen në ekipin e Kosovës në bisedimet me Serbinë.

XS
SM
MD
LG