Lidhje

Shqipëri: Qeveria duket se tërhiqet nga ligji për Teatrin


Shqipëri: Qeveria duket se tërhiqet nga ligji për Teatrin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Në Shqipëri, qeveria duket se do të tërhiqet nga ligji për Teatrin, duke parashikuar hapjen e një gare për ndërtimin e tij. Kështu bën të njohur letra që Komisioni europian i ka dërguar autoriteteve për Ligjin i cili u kundërshtua me forcë dhe u kthye pas nga presidenti Ilir Meta.

XS
SM
MD
LG