Lidhje

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm


Haradinaj: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj tha se loja me kufij është eksperiment i rrezikshëm ndërsa hodhi poshtë sërish idenë e ndryshimit të kufirit me Serbinë. Komentet e tij pasojnë kërkesën e përfaqësuesve politik të Luginës së Preshevës pas një takimi me presidentin Thaçi, ku bën thirrje për bashkimin e kësaj pjese me Kosovën. Deklaratat e fundit kanë nxitur debate dhe mospajtime të shumta për mënyrën se si të zgjidhet situata ndërmjet Kosovës e Serbisë. Më hollësisht njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG