Lidhje

Shqipëri: Fillon viti i ri shkollor


Shqipëri: Fillon viti i ri shkollor
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Në Shqipëri nisën sot vitin e ri shkollor 480 mijë nxënës të shkollave 9-vjecare dhe të mesme. Afro 32 mijë fëmijë shkojnë në shkollë për herë të parë, ndërsa 39 mijë maturantë në gjimnaze do të provojnë maturën e re, e cila, sipas ministrisë, është e lidhur me Universitetin dhe tregun e punës.

XS
SM
MD
LG