Lidhje

Kosovë: Opozita me mocione për të penguar idetë për ndryshim të kufijve


Kosovë: Opozita me mocione për të penguar idetë për ndryshim të kufijve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Udhëheqësit e Kosovës ndodhen në New York për Asamblenë e Kombeve të Bashkuara. Presidenti Hashim Thaçi kishte thënë se synon që idenë për korrigjim të kufirit me Serbinë ta prezantojë para administratës amerikane. Por ideja e tij po kundërshtohet nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe opozita.

XS
SM
MD
LG