Lidhje

“Pasioni për Thethin” - një nderim për albanologun Robert Elsie


“Pasioni për Thethin” - një nderim për albanologun Robert Elsie
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Në një vjetorin e ndarjes nga jeta të albanologut të njohur kanadez Robert Elsie, studiuesja Gerda Mulder dhe fotografi Herman Zonderland paraqitën në Shkodër botimin në gjuhën shqipe të librit të tyre të perbashkët me profesor Elsie, "Pasioni për Thethi, Parajsa e Epërme e Shqipërisë".

XS
SM
MD
LG