Lidhje

Vështirësitë e integrimit të komunitetit LGBTI në Kosovë


Vështirësitë e integrimit të komunitetit LGBTI në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të shoqërisë civile dhe zyrtarë për mbrojtjen e të drejtave të njeriut thanë sot se komuniteti LGBTI ende është i detyruar të jetojë në hije, me frikën se zbulimi i orientimit seksual do të mund të çojë në përjashtimin nga familja e shoqëria. Gjatë një konference mbi integrimin e këtij komuniteti dhe të drejtat e njeriut në Kosovë, u tha se vendi ka ligje të mira që luftojnë të gjitha format e diskriminimit, por ngecjet janë tek zbatimi i tyre

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG