Lidhje

Filadelfia - Policia pastron kampet e personave të droguar


Në fillim të këtij viti, gazetarët e Zërit të Amerikës, Chris Simkins dhe Jeff Swicord ndërmorën një projekt të posaçëm njëvjeçar për të dokumentuar krizën e opioideve në Shtetet e Bashkuara, me fjalët e vetë amerikanëve që vuajnë nga kjo epidemi. Rezultati është një seri e quajtur “Dëmi i bërë: Të jetosh makthin e krizës së opioideve në Amerikë”. Seria rrëfen historinë e tre vetëve, një grua nga Majami, që po përpiqet të shërohet nga varësia ndaj opioideve dhe të mbajë familjen e saj; një punonjës social vullnetar që punon në lagjen më të prekur nga droga në Filadelfia; dhe një shef policie në një qytet të vogël të Karolinës së Veriut që nuk i arreston më njerëzit dhe ka krijuar një organizatë jofitimprurëse që siguron shërbime për të droguarit. Në këtë episod do t’ju çojmë në Filadelfia ku policia ka ndërhyrë për të spastruar kampet me tenda provizore të të droguarve në lagjen Kensingotn të qytetit. Po ku do të shkojnë ata?

Filadelfia - Policia pastron kampet e personave të droguar
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG