Lidhje

Filadelfia - Varësia nga droga, sëmundje apo zgjedhje?


Në fillim të këtij viti, gazetarët e Zërit të Amerikës, Chris Simkins dhe Jeff Swicord realizuan një projekt të gjatë një vjeçar për të dokumentuar krizën opioideve në Shtetet e Bashkuara, siç përjetohet nga amerikanët që luftojnë me këtë epidemi në jetën dhe karrierën e tyre. Në këtë episod, banorët e lagjes Kensington në Filadelfia argumentojnë nëse varësia nga droga është sëmundje apo zgjedhje e individëve të ndikuar. Punonjësi social Britt Carpenter mundohet të shpëtojë përdoruesit e drogës nga vendimet e gabuara.

Filadelfia - Varësia nga droga, sëmundje apo zgjedhje?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG