Lidhje

FMN i shqetësuar për rritjen e skemave sociale në Kosovë


Përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar shprehën sot shqetësim për rritjen e skemave sociale dhe pagesave për veteranët e ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të planifikuara për buxhetin e vitit të ardhshëm. Në buxhetin që pritet të jetë 2.3 miliardë euro parashihet të rritet edhe shuma për skemat sociale, të cilat që sipas vëzhguesve po e rëndojnë buxhetin e shtetit por rrezikojnë edhe qëndrueshmërinë fiskale të vendit.

FMN i shqetësuar për rritje e skemave sociale në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG