Lidhje

Mësimi i shqipes tek fëmijët e emigrantëve në Greqi


Komuniteti i emigrantëve shqiptarë në Greqi po bën përpjekje që t'u mësojë fëmijëve gjuhën amtare. Organizatat e emigrantëve kanë gjetur mbështetje nga njësitë vendore greke në disa rajone të Greqisë për mjediset arsimore. Por prindërit dhe mësuesit e kanë të vështirë të gjejnë tekste mësimore. Shkolla shqipe "Naim Frashëri" në Petreas mbushi dhjetë vjet nga krijimi.

Mësimi i shqipes tek fëmijët e emigrantëve në Greqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG